Webdesign a jeho role


Kvalitní vzhled stránek je velmi důležitý. Webdesign má mnoho úloh. Především musí návštěvníka stránek zaujmout. A to nejlépe hned na první pohled, aby se rozhodl zde nějaký čas setrvat, a věnovat jim svou pozornost. Přehledné uspořádání navede člověka tam, kde se nachází hledaná informace. Pokud je třeba na webu nějakou dobu bloudit, než se zorientujete, jistě vás to nenadchne a raději jdete dále, na jiné stránky. Vzhled by měl budit důvěru, a pocit serióznosti. To platí pro všechny weby, i pro eshopy. V internetových obchodech je orientace celkem zásadní, spolu s přínosnými informacemi o produktech, a kvalitními fotografiemi.

Produktová fotografie pomáhá prodávat

Výrobek, který nedoprovází dobrá produktová fotografie, si málokdo koupí. Dalším významným krokem je detailní popis výrobku, jeho rozměry, funkce, vzhled. Internet je v tomto případě jediným místem kontaktu se zákazníkem. Proto je dokonalá prezentace žádaná. Zájemce si nemůže zboží osobně prohlédnout a osahat, a proto mu je třeba co nejvíce pomoci. Pokud bude vaše prezentace kvalitní, jistě si zákazníky najdete. Lidi zaujmou přehledné a nápadité stránky, stejně jako kreativní grafika. Pokud se u vás budou cítit dobře, jistě se zase vrátí.

Rychlá tvorba webových stránek

Pokud chcete mít rychle a kvalitně vytvořené stránky, je třeba dodat texty, obrázky, logo, domluvit se na vzhledu a na požadavcích. Je dobré znát cíl, ke kterému mají stránky pomoci. Obsah lze použít částečně i ze starých www stránek, a upravit. Pro prezentaci firmy či značky je velice vhodné mít vlastní logo. Tvorba loga je věcí poměrně složitou, a pokud se výsledek vydaří, je to důvod k radosti, protože logo vás pak bude provázet celým vaším podnikání. Logo by mělo být výstižné, jednoduché, originální, a někdy i s jistou dávkou vtipu.

Líbí se mi
Líbí se mi Miluji Haha No páni! Nelíbí se Rozzlobený