Vymáhání dluhů a pohledávek přes Dlužíš.cz


Bylo by nefér se s ostatními podnikateli nepodělit o moji novou a hlavně úspěšnou zkušenost s vymáháním pohledávek. Jako každý podnikatel jsem se začal potýkat s fakturami, které již byly po splatnosti ale přitom nebyly uhrazené. Nerad něco odepisuji a ani v tomto případě jsem se jen tak nevzdal a rozhodl se tyto faktury po splatnosti vymáhat přes registr dlužníků, který jsem na internetu našel.

Princip je ten, že předpokládáme, že dlužník čerpá své zakázky a zákazníky na internetu pomocí svých firemních stránek. Z toho si odvodíte, že se snaží o co možná nejlepší pověst a kladné reference. Myslíte si, že mu bude vadit, že jej zveřejníte jako dlužníka právě na internetu? Ano samozřejmě, že mu to bude vadit. K tomu nám poslouží již zmiňovaný registr dlužníků, kde neplatiče zveřejníme a tím mu uděláme negativní reklamu a kde varujeme ostatní na jeho špatnou platební morálku.

Já měl stabilně cca kolem 10-ti dlužníků, kteří se pořád vymlouvali a placení jen oddalovali. Jakmile jsem začal používat seznam dlužníků, tak se to zlepšilo a teď momentálně mám stabilně 3 dlužníky a to jsou již společnosti, které připravují úpadek, takže z nich už asi nic nevymůžu ani kdybych si najal vymahače.

Mě osobně skutečně tento portál pomohl a používám ho i k tomu, že si zde svého budoucího zákazníka, ještě před tím než mu něco prodám na fakturu, ověřím a to hlavně jeho platební morálku.

 

 

Líbí se mi
Líbí se mi Miluji Haha No páni! Nelíbí se Rozzlobený

Napsat komentář