Víkendové počasí bude přát výletům i zahrádkářům


Současné prognózy slibují návrat pravého jarního počasí po několika denním ochlazení a vlhkém počasí, které bylo přeci jen prospěšné pro přírodu a vodní toky, přineslo dlouho očekávané výraznější a plošné srážky na území ČR. Nyní se počasí ustálí díky tlakové výši, která bude mít vliv na střední Evropu a zajistí několik slunných dní beze srážek. Proudit k nám také začíná teplý vzduch od východu. Teplé proudění by mělo zesílit v úplném závěru týdne, tj. o víkendu, kdy se teploty dostanou opět nad 15°C. Počasí v počátku následujícího týdne je zatím nejisté, modely naznačují mírné ochlazení, nicméně není jisté jak výrazné bude, jak dlouho bude trvat a zda dojde vůbec k takovému sestupu teplot, který by bylo možno považovat za ochlazení.

Na přelomu týdnů možná až 20°C

Opět se prognózy přiklánějí k tomu, že nás čeká opět velmi teplé proudění a vrátí se zřejmě hlavně na počátku příštího týdne teploty na 20°C, možná i teploty tuto hodnotu překračující. Dnes ještě více vyvstává otázka, co bude následovat poté. Dnešní prognózy to vidí na jasný přechod rozhraní a opětovné, vzhledem k dosti vysokým teplotám, výraznější, ochlazení na hodnoty o 10°C nižší, tj. teploty by se v případě této situace vrátily na hodnoty kolem 10°C v maximech. Opět ovšem není jisté kdy přesně tato změna rázu počasí přijde a jak dlouho potrvá než se vrátí opět teplejší počasí, o srážkách zatím též nemluvě.

Slunečný víkend

Poslední březnový víkend bude podle všeho jasný až polojasný, jinými slovy tedy slunečný a i vzhledem k tomu také dosti teplý, zejména pak oproti počátku týdne. Proudit k nám bude od východu teplý vzduch. Toto proudění by mělo skončit dle stávajících předpokladů příští středu. Není možné zatím předpovědět situaci přesně, nicméně nemůžeme v této době zatím čekat trvale takto teplé počasí. Teploty budou v teplém proudění vysoké i v nočních hodinách, zpočátku se můžeme setkat se slabým mrazem, hlavně ve čtvrtek, (dnes se konal mráz ráno na většině území ČR) poté již čekáme i noční teploty kladné zajisté do příchodu avizované změny v proudění.

Týdenní výhled počasí

St 26.3.: oblačno přeháňky, min. +1/-3°C, max. 8/12°C

Čt 27.3.: polojasno přeháňky, min. +3/-1°C, max. 11/15°C

Pá 28.3.: polojasno přeháňky, min. 4/0°C, max. 12/16°C

So 29.3.: slunečno mlhy, min. 5/1°C, max. 14/18°C

Ne 30.3.: slunečno, min. 6/2°C, max. 15/19°C

Po 31.3.: slunečno, min. 7/3°C, max. 15/19°C

Út 1.4.: slunečno, min. 6/2°C, max. 12/16°C

St 2.4.: polojasno, min. +3/-1°C, max. 9/13°C

Líbí se mi
Líbí se mi Miluji Haha No páni! Nelíbí se Rozzlobený