První nůžková plošina s hybridním pohonem v ČR


První nůžková plošina s hybridním pohonem v ČR


Půjčovna vysokozdvižných vozíků a manipulační techniky VZV GROUP s. r. o. se může pochlubit ojedinělým exemplářem. Jedná se o elektrickou nůžkovou plošinu JLG s hybridním pohonem. Jedinečná pracovní výška 14,19 m je vhodná pro údržbu průmyslových budov, nákupních středisek, velkoskladů. Dokáže operovat v náročných podmínkách díky maximální trakci všech kol a pohonu zadních kol se stoupavostí až 35 % a světlou výškou 20 cm

Komfort poskytne operátorovi jednoruční proporcionální ovládání zdvihu přímo z plošiny, která má nosnost 360 kg a celá se zvedne za 54 s. Samotná pracovní plošina je maximálně bezpečná, vyrobená z ocele a disponující neklouzavým povrchem, s možností rozšíření o 0,91 m.  Šířka plošiny poskytuje maximální stabilitu, ta je zajištěna i 4 hydraulickými stabilizátory, které zabraňují pohybu. Pojezd je navíc opatřen závěsnými oky pro odtažení či jeřáb, který vám usnadní transport plošiny.

Opravdovým unikátem však je pohon. Ten je elektrický s hodnotou 48V DC (8 x 6V, 370 Ah baterie) a zajišťuje plynulý a tichý chod. Ovšem v případě, že hodnota napětí klesne pod povolenou mez, tak se zapojí jednoválcový dieselový motor Kubota, který pohání 55 A nabíječku Mechron a umožní tak nabíjení při práci.

Všechny tyto charakteristiky dělají z plošiny JLG M4069LE hvězdu na poli manipulační techniky, ale setkáte se s ní na území ČR pouze v naší půjčovně vysokozdvižných vozíků a manipulační techniky.

Líbí se mi
Líbí se mi Miluji Haha No páni! Nelíbí se Rozzlobený