Ochrana nejen proti slunci, ale i před zloději


Jistě většina lidí vlastní doma žaluzie. Pokud je ještě nemáte a máte často ten pocit, že vám sousedé hledí skrz okna do pokojů a sledují, zda máte uklizeno či co dalšího zajímavého by mohli vidět, je ta vhodné chvíle na to, si žaluzie také pořídit. Vyrábějí se například z látky, kovu (což bývá nejčastěji), lakovaného hliníku nebo ze dřeva, které je ovšem třeba více udržovat. V některých případech se setkáme i s bambusovými žaluziemi.

 

plisePokud bydlíte v dolních patrech a máte například strach z lupičů nebo Vám jen nejde usnout při měsíčním světle a potřebujete mít k dobrému spánku tmu, pořiďte si rolety. Které kdykoliv podle potřeby můžete „vyrolovat“ nahoru. Jejich obsluha je jednoduchá natolik, že s nimi zvládne zacházet i malé dítě. Jsou zabudované venku za oknem a pomocí páky je ovládáte z interiéru bytu či domu. Při každé manipulaci jsou sice trochu hlučné, ale nejedná se o nic hrozného.

 

Rolety jsou nejčastěji bílé barvy a existují dva typy

1) Interiérové

2) Exteriérové

 

Rolety na automatické ovládání

 

Nejčastěji se ovšem setkáváme s roletami exteriérovými. Ty se vyrábí buď z hliníku, díky čemuž poskytují téměř 100% zatemnění, nebo také ze dřeva. Tyto rolety jsou ovšem již zastaralé a používaly se zejména za 1. Republiky. Jsou sestaveny z dřevěných lamel, které jsou pospojovány ocelovými nebo nerezovými sponami. Jejich (ne)výhodou jsou malé mezerky, které umožňují provětrávání místnosti, na jejímž okně se nacházejí. Méně známými  exteriérovými roletami jsou rolety látkové, které odolají pouze vnějším vlivům.

 

Pokud se stále divíte, jak je možné mít tolik přeplatků za energii, tak jsou pro vás předokenní rolety ty pravé. Díky nim ušetříte značné prostředky za vytápění Vašeho domu. Takovéto stažené rolety dokáží v studených zimních měsících značně zvýšit teplotu v místnosti. V létě naopak místnost příjemně ochladí. Tyto rolety lze pořídit i se zabudovaným elektrickým motůrkem a je možné je ovládat pomocí dálkového ovládání.

 

Líbí se mi
Líbí se mi Miluji Haha No páni! Nelíbí se Rozzlobený

Napsat komentář