Méně sluníčka, ale teploty vysoké


Po větrné a chladnějším víkendu bude přeci jen již lépe. Další víkend je zatím nejistý ohledně počasí.

Tento týden již nepřinese tolik slunečního svitu a na druhou stranu ani tolik sucha. To bylo o víkendu místy sice zažehnáno vydatnějšími srážkami, ale rozhodně ne na celém území. Srážky se situovaly na SZ/S/SV/V území zejména do vyšších poloh, v nížinách byly jak je při těchto situacích zvykem zanedbatelné nebo jen mírné. V dalších dnech očekáváme oblačné počasí, místy se srážkami, přechodně se objeví polojasné počasí až slunečné počasí. Teploty budou ale i nadále nadprůměrné, v maximech by měly vystupovat tento týden nad 10°C, zejména ve druhé polovině týdne pak nad 15°C. Opět není vyloučeno dosažení či překročení 20°C v nejnižších polohách.

Ve středu bude opět větrno a na severu deštivo

Ve středu bude přes naše území putovat studená fronta, která se projeví zajisté velkou oblačností, k níž se přidají také srážky, které by měly být dle výpočtů opět vydatnější na S/SV v horských oblastech, jinde budou srážky slabší. V souvislosti s přechodem fronty dojde během středy taktéž k zesílení větru, který bude mít opět nárazy. Nicméně nemělo by se jednat o tak silné nárazy jako o víkendu. Teploty poklesnou oproti úterku jen nepatrně, je možné konstatovat, že nám studená fronta jen přechodně zastaví trend oteplování a to by mělo poté pokračovat. Otázkou však zůstává do kdy, o čemž pojednává další odstavec.

Závěr týdne je velmi nejistý

Frontální rozhraní výrazně stěžuje prognózy na druhou polovinu týdne. Vypadá to, že před víkendem bude příliv teplého či přímo velmi teplého vzduchu vrcholit a během víkendu dojde k ochlazení. Nicméně prognózy se mění a to výrazně, na základ polohy frontálního rozhraní. Se změnu předpovědi synoptické situace v podobě polohy rozhraní se mění rozložení srážek a jejich vydatnost v daných částech území a taktéž rozložení teplot. Včera modely slibovaly ochlazování až příští pondělí, dnes to spíše vidí na neděli s tím, že v sobotu budou oproti pracovnímu týdnu teploty již také nižší. ,

Týdenní výhled – závěr týdne berte orientačně

Po 17.3.: oblačno přeháňky, min. 8/4°C, max. 11/15°C na J 18°C

Út 18.3.: oblačno, min. 8/4°C, max. 13/17°C

St 19.3.: oblačno přeháňky, min. 8/4°C, max. 9/13°C

Čt 20.3.: slunečno, min. 5/1°C, max. 13/17°C

Pá 21.3.: jasno, min. 8/4°C, max. 15/19°C

So 22.3.: polojasno déšť, min. 10/6°C, max. 14/18°C

Ne 23.3.: polojasno déšť, min. 10/6°C, max. 15/19°C

Po 24.3.: polojasno déšť, min. 9/5°C, max. 12/16°C

Líbí se mi
Líbí se mi Miluji Haha No páni! Nelíbí se Rozzlobený