Bude více oblačnosti


Krátké slunečné období, které zvýraznilo letošní teplé počasí a brzký počátek tzv. před jarního období, je již pryč. V současné době se nad naším územím tvoří nízká oblačnost a mlhy. Během dalších dnů přibude i oblačnost frontální a místy se objeví srážky, které budou vydatnější na západě území. Mnoho srážek by spadnout nemělo, suché období bude zatím pokračovat.

Teploty se přizpůsobí počasí na obloze a to tak, že v případě protrhání nízké oblačnosti očekáváme teploty i nad 10°C. Vzhledem k tomu, že k jejímu protrhávání nebude příliš často docházet, můžeme čekat teploty spíše maximálně do 10°C. Pozitivní zprávou může být to, že v nočních a ranních hodinách nebude vlivem oblačnosti mrznout, teploty se budou v případě výskytu oblačnosti nebo mlhy držet nad bodem mrazu celou noc.

Více srážek na západě

Frontální vlny budou postupovat ze západu a srážkově se významněji projeví právě v západní části ČR. Na východě nejsou očekávány srážky prakticky žádné. V příštím týdnu by mělo být také více oblačno, zpočátku místy se srážkami. Teploty se budou pohybovat spíše pod 10°C, čeká nás zřejmě kratší chladnější období, ale výrazněji se již neochladí. Během týdne by mělo ubývat oblačnosti a teploty se celkově zvýší. První březnové dny tedy nebudou ve znamení úplně přívětivého počasí, jinými slovy máme za sebou již mnohem teplejší a hezčí dny co do počasí, které panovaly v lednu nebo nyní v únoru.

Týdenní výhled počasí:

St 26.2.: oblačno, min. +2/-2°C při vyjasnění -4°C, max. 5/9°C na V 12°C

Čt 27.2.: oblačno, min. 4/0°C, max. 8/12°C

Pá 28.2.: oblačno přeháňky, min. +3/-1°C, max. 7/11°C

So 1.3.: oblačno přeháňky, min. 4/0°C, max. 6/10°C

Ne 2.3.: oblačno přeháňky, min. +3/-1°C, max. 7/11°C

Po 3.3.: polojasno přeháňky, min. +2/-2°C, max. 6/10°C

Út 4.3.: polojasno přeháňky, min. 4/0°C, max. 4/8°C

St 5.3.: slunečno, min. +1/-3°C, max. 4/8°C

Líbí se mi
Líbí se mi Miluji Haha No páni! Nelíbí se Rozzlobený